Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Keramik 4413568



*

nr 441 3568


Keramik

Skål Kunglig Dansk Salto + Figurin "Bagdad" Gustavsberg


Utrop:

300 kr

Såld:

1.900 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 november 2006
kl 17:13:02


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
25/11 23:52:50 1      300 kr
27/11 07:25:31 2      1.600 kr
27/11 13:18:20 3      600 kr
27/11 13:19:08 3      750 kr
27/11 13:39:41 3      1.100 kr
27/11 16:41:05 4      1.500 kr
27/11 16:59:16 3      1.800 kr
27/11 17:02:23 2      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik
  • 6613 Bojaner
    2 st, Kina. Höjd: 15-19 cm
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:19
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 20:13
  • 6166 Fat
    4 st, Kina/Japan. Diameter: 21-41 cm
    Aktuellt bud: 200 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:57
  • 6643 Fat
    Mateus, Porutgal, porslin. Diameter: 42 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 18:31
  • 6644 Fat
    med hänklar, Agneta Livinj, keramik. Diameter: 35 cm
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:02
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nästa vecka
    12 jan kl 19:33




Ladda ner broschyr